Anal Fissür Bitkisel

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı şiddetli ishal, ıkınma veya kabızlık sonucunda makatta meydana gelen yırtığa denir. Halk arasında makat çatlağı olarak bilinen anal fissür hastalar tarafından cam kesiği şeklinde tarif edilirler.

Detay

Anüs Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Travma ve yaralanma sonucunda meydana gelen anüs fissür halk arasında makat çatlağı olarak bilinmektedir. Hastalar anüs fissürü tarif ederken cam kesiği şeklinde tarif ederler.

Detay

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı anüsün çıkış kısmında belli bir nedene bağlı olmadan çatlak biçiminde kendini gösterir. Meydana gelmiş yarada dışkılıma esnasında ve sonrasında ağrı hissedilir.

Detay

Anal Fissür Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makat bölgesinde meydana gelmiş çatlak veya yırtıklara denir. Dışkılama esnasında ve sonrasında şiddetli ağrı ve acı şeklinde kendini gösteren hastalık bazen kanamaya da sebebiyet verebilir.

Detay

Makat Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Makat Fissür rahatsızlığı makatta meydana gelen yırtıklara denir. Anal fissür yaralanma sonucu veya travma sonucunda oluşur.

Detay

Erken Dönem Anal Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta en acılı rahatsızlıklardan biri olan anal fissürü kişiler genelde cam kesiği gibi bir acı şeklinde tarif ederler. Erken dönem anal fissür; bireyler hastalığın başında ise tedavi genellikle kolay yapılır.

Detay

Akut Anal Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içerisinde makat çatlağı olarak da bilinen anal fissür, hemoroid hastalığından sonra toplum içerisinde en sık rastlanan hastalıklardan biridir.

Detay

Anal Fissür Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür, vücudumuzda sinir uçlarının yoğun olduğu anüs bölgesinde, uzun süren kabızlık ve ishal durumu sonrası aşırı ıkınma ile oluşan yırtılma ve çatlama durumudur.

Detay

Anal Fissür Oluşum Nedenleri ?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı tıptaki adı ile anal fissür rahatsızlığı travma ya da yaralanma sonucu makatta oluşan yırtıklardır. Anüs bölgesinde oluşan çatlak, sık olarak dışkılama esnasında aşırı ıkınma ve kabızlık sonucu meydana gelir.

Detay

Fissür Nedir ?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığını tanımlayalım öncelikle; makat bölgesinde küçük yırtıklarla oluşmaya başlar, yırtılmaların en sık sebebi genellikle çok kuru ve sert dışkılardır.

Detay

Fissür Çatlağına Ne İyi Gelir?

OP. DR. Yasir Gözü

Bağırsak hareketlerini daha az acı verici hale getirmek için dışkı yumuşatıcıları veya müshilleri kullanmayı deneyin. Doktorunuza ne kadar zaman müshil kullanmanız gerektiğini sorun.

Detay

Anal Fissür Kaşıntı

OP. DR. Yasir Gözü

Fissürün ardışık olarak iyileşip tekrar açılması sırasındaki akıntı kaşıntıya yol açabilir tekrarlayan yırtıklar daha da derinleşmeye başlar ve iyileşme dönemleri de bu sebeple uzar.

Detay

Yoga ile Anal Fissür Evde Tedavi

OP. DR. Yasir Gözü

Shishu pozu ise bebeği ifade eder, dolayısıyla çocuk pozu da denir. Shishuasana'nın bazı yararları, kabızlık, boyun ağrısının ve bel ağrısının gevşetilmesinin yanı sıra sinir sistemini rahatlatmaktır. Pelvik bölgenin genişler böylece düzensiz akış nedeniyle herhangi bir ağrıyı azaltır.

Detay

Fissür Ameliyatı Sonrası Tuvalet

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı sert kalın bir dışkının makatı yırtması ile ortaya çıkmaktadır. Makat çatlağı problemi her 350 yetişkinden birinde görülebilmektedir. Anal fissüre kadınlarda ve erkeklerde eşit oranda rastlanır.

Detay

Anal Fissür Nasıl İyileşir?

OP. DR. Yasir Gözü

Hastalığın ileri evresi olan kronik anal fissür mutlaka müdahale edilerek tedavi edilmelidir. Tedaviye muayene sonrası hekim karar verecektir.

Detay

Anal Fissür Neden Olur?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal Fissür; yoğun kabızlık sert, kuru (taş gibi) bir dışkının zorla makattan geçmesi sırasında bu bölgeyi yırtması, beslenme değişiklikleri diyetteki lif oranının azalması kabızlığa ve kabızlıkta makat çatlağına neden olabilir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623