Anal Fissür Tedavi Yöntemleri Neler?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür tedavi yöntemleri klasik cerrahi işlemler ve ameliyatsız olarak yapılan tedaviler şeklinde sınıflandırılabilir. Anal fissür halk arasında makat yırtığı veya çatlağı olarak da bilinmektedir.

Detay

Anal Fissür Dönemleri

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığının oluşumundaki başlıca neden kabızlıktır. Anal fissürü kısaca özetlemek gerekirse anüs çıkışında mukozanın arka kısmından çatlaması veya yırtılmasıdır.

Detay

Makat Fissür Nasıl İyileşir?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat fissür genellikle dışkılama esnasında oluşturduğu ağrı ve sancılarla kendini gösterir. Hastaların bazıları makat bölgelerinin hassas bir bölge olmasından dolayı tedavi olmayı ertelerler.

Detay

Anal Fissür Memesi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür belirtileri dışkılama esnasında ortaya çıkar. İlk bir aylık dönem anal fissürün etkilerinin daha hafif olduğu dönemdir. Bu akut anal fissür evresinde hastalık kolay şekilde tedavi edilebilir.

Detay

Anal Fissür İlaç Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür ilaç tedavisi hastanın sadece geçici bir süre rahatlaması için uygulanabilir. İlaçla tedavi yöntemi hastanın iyileşmesinde çok fazla etkili olmayacaktır.

Detay

Anal Fissür Lazer

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür lazer ve botoks yöntemiyle tedavi edilebilmektedir. Makat bölgesinde meydana gelen yırtık ve çatlaklara anal fissür denir. Makatta oluşan yırtıklar dışarıdan görülebilmektedir.

Detay

Anal Fissür Nedenleri

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür dışkılama anında ıkınma ve kabızlığa bağlı olarak makat bölgesinde yırtıkların oluşmasına denir. Makat yırtığı dışkının çok sert ve kuru olmasına bağlı olarak dışkılama esnasında kişinin zorlanmasıyla ortaya çıkar.

Detay

Anal Fissür Bitkisel

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı şiddetli ishal, ıkınma veya kabızlık sonucunda makatta meydana gelen yırtığa denir. Halk arasında makat çatlağı olarak bilinen anal fissür hastalar tarafından cam kesiği şeklinde tarif edilirler.

Detay

Anüs Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Travma ve yaralanma sonucunda meydana gelen anüs fissür halk arasında makat çatlağı olarak bilinmektedir. Hastalar anüs fissürü tarif ederken cam kesiği şeklinde tarif ederler.

Detay

Ameliyatsız Fissür Tedavisi

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür rahatsızlığı anüsün çıkış kısmında belli bir nedene bağlı olmadan çatlak biçiminde kendini gösterir. Meydana gelmiş yarada dışkılıma esnasında ve sonrasında ağrı hissedilir.

Detay

Anal Fissür Hastalığı Nedir?

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür hastalığı makat bölgesinde meydana gelmiş çatlak veya yırtıklara denir. Dışkılama esnasında ve sonrasında şiddetli ağrı ve acı şeklinde kendini gösteren hastalık bazen kanamaya da sebebiyet verebilir.

Detay

Makat Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Makat Fissür rahatsızlığı makatta meydana gelen yırtıklara denir. Anal fissür yaralanma sonucu veya travma sonucunda oluşur.

Detay

Erken Dönem Anal Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Makatta en acılı rahatsızlıklardan biri olan anal fissürü kişiler genelde cam kesiği gibi bir acı şeklinde tarif ederler. Erken dönem anal fissür; bireyler hastalığın başında ise tedavi genellikle kolay yapılır.

Detay

Akut Anal Fissür

OP. DR. Yasir Gözü

Toplum içerisinde makat çatlağı olarak da bilinen anal fissür, hemoroid hastalığından sonra toplum içerisinde en sık rastlanan hastalıklardan biridir.

Detay

Anal Fissür Ameliyatı

OP. DR. Yasir Gözü

Anal fissür, vücudumuzda sinir uçlarının yoğun olduğu anüs bölgesinde, uzun süren kabızlık ve ishal durumu sonrası aşırı ıkınma ile oluşan yırtılma ve çatlama durumudur.

Detay

Anal Fissür Oluşum Nedenleri ?

OP. DR. Yasir Gözü

Makat çatlağı tıptaki adı ile anal fissür rahatsızlığı travma ya da yaralanma sonucu makatta oluşan yırtıklardır. Anüs bölgesinde oluşan çatlak, sık olarak dışkılama esnasında aşırı ıkınma ve kabızlık sonucu meydana gelir.

Detay

Randevu ve Bilgi İçin 7/24 Çağrı Merkezimizi Arayın 444 8 623